Limited Time Only: 20% Off All Accessories, Lighting, and Wall Art - Shop Now
Llewellyn B5907-05 Nightstand
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Description
Product Details
| Construction & Features | 1 top drawer. |
|---|---|
| Construction & Features | 1 open compartment under the drawer. |
| Construction & Features | five-sided laminated drawer with camlock assembly. |
| Construction & Features | side mount soft close ball bearing guides. |
| Construction & Features | sealed case piece. |
| Construction & Features | wire management. |
| Construction & Features | levelers at front feet. |
| Construction & Features | floor protectors at back feet. |
| Construction & Features | USB charger and type C. |
Additional information
| Weight | 82.59 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.5 × 24 × 24.5 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Columbian Walnut, Merino Pearl (J6736A-10K) Fabric |
| Style | Transitional |
| Collection | Llewellyn B5907 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B5907-05
Category: Nightstands
Tags: Brown, Columbian Walnut, Merino Pearl (J6736A-10K) Fabric, Magnussen Home, Nightstands
Related products
Allyson Park Night Stand w/ Charging Station
Call for Pricing
Heartland 2 Drawer Night Stand w/ Charging Station
Call for Pricing
Heartland 1 Drawer Night Stand w/ Charging Station
Call for Pricing

Reviews
There are no reviews yet.