Limited Time Only: 10% Off All Accessories, Lighting, and Wall Art - Shop Now
Sanctuary 2 Bedroom Sanctuary Coco En Blanc Nightstand
Two-drawer nightstand with cabriole legs and a shaped apron, finished in creamy Blanc with champagne and silver tipping. Oak veneers and jewelry-inspired pulls add refined, traditional style.
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Description
With shapely legs up to hero, the Coco En Blanc Nightstand is a timeless treasure of delightful design that will help you create a serene bedroom where the stresses of the day melt away. The creamy white finish, shaped apron on the front and sides and cabriole legs create a masterpiece of style. Two drawers.
Features
| Power | Yes |
|---|
Product Details
| Two drawersTop drawer has gray and white wallpaper interiorPower supplyCedar-lined bottom drawerFinish: Blanc, a creamy white finish accented with champagne and silver tippingHardware: Antique silver colored metal alloy custom decorative pull designed to | Yes |
|---|---|
| Finish | Blanc, a creamy white finish accented with champagne and silver tipping |
| Country Of Manufacturer | VNM |
| Number Of Drawers | 2 |
| Drawer Weight Capacity | 20 lbs |
| Drawer Glide Location | Undermounted |
| Drawer Glide Material | Wood |
| Assembly Required | No |
| Assembly Type | None |
Additional information
| Weight | 92.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 30 × 30 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional |
| Collection | Sanctuary 2 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Category: Nightstands
Tags: Cream, Hooker Furniture, Nightstands, Whites/Creams/Beiges
Related products
Modern Farmhouse 3 Drawer Night Stand
Call for Pricing
Heartland 1 Drawer Night Stand w/ Charging Station
Call for Pricing

Reviews
There are no reviews yet.