Limited Time Only: 20% Off All Accessories, Lighting, and Wall Art - Shop Now
Braelyn D5874-76 Upholstered Host Arm Chair (2/ctn)
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Description
Product Details
| Dimensions | 27″W x 24.31″D x 30.25″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 68.58cm W x 61.75cm D x 76.84cm H |
| Construction & Features | upholstered seat and back |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
| Weight | 59 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.31 × 27 × 30.25 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Camino Opal Fabric, Dorian Grey |
| Style | Transitional |
| Collection | Braelyn D5874 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
D5874-76
Category: Chairs & Benches
Tags: Chairs & Benches, Cream, Dorian Grey, Camino Opal Fabric, Magnussen Home
Related products
Magnolia Manor Splat Back Uph Side Chair (RTA)
Call for Pricing
Magnolia Manor Splat Back Uph Arm Chair (RTA)
Call for Pricing

Reviews
There are no reviews yet.