Limited Time Only: 20% Off All Accessories, Lighting, and Wall Art - Shop Now
Kavanaugh D5612-66 Upholstered Host Side Chair (2/ctn)
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Description
Product Details
| Dimensions | 25″W x 25″D x 32″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 63.5cm W x 63.5cm D x 81.28cm H |
| Construction & Features | fully upholstery on seat and back |
| Construction & Features | wood legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
| Weight | 47.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 25 × 32 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | 1536-1 Fabric, Weathered Kona Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Kavanaugh D5612 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
D5612-66
Category: Chairs & Benches
Tags: Chairs & Benches, Cream, Magnussen Home, Weathered Kona Brown, 1536-1 Fabric
Related products
Double Bridge Counter Bench (RTA)
Call for Pricing
Harvest Home Slat Back Side Chair (RTA)
Call for Pricing
Magnolia Manor Splat Back Side Chair (RTA)
Call for Pricing
Allyson Park Wood Seat Bench
Call for Pricing

Reviews
There are no reviews yet.