Limited Time Only: 20% Off All Accessories, Lighting, and Wall Art - Shop Now
Lenox D5490-66 Upholstered Host Side Chair (2/ctn)
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Description
Product Details
| Dimensions | 21″W x 25.75″D x 39.5″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 53.34cm W x 65.41cm D x 100.33cm H |
| Construction & Features | fully upholstery on seat and back |
| Construction & Features | metal caps on bottom front legs |
| Construction & Features | floor protectors |
| Construction & Features | weight capacity: 300 lbs |
Additional information
| Weight | 300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.75 × 21 × 39.5 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Acadia White, Bronze Glass, Clear Mirror, Gunmetal PU, Sand Fabric, Silver Mist, Warm Silver |
| Style | Contemporary |
| Collection | Lenox D5490 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
D5490-66
Category: Chairs & Benches
Tags: Chairs & Benches, Cream, Magnussen Home, Warm Silver, Acadia White, Sand Fabric, Gunmetal PU, Bronze Glass, Clear Mirror, Silver Mist
Related products
Lakeshore X Back Side Chair- White (RTA)
Call for Pricing
Ocean Isle Uph X Back Side Chair (RTA)
Call for Pricing
Allyson Park Slat Back Side Chair (RTA)
Call for Pricing
Allyson Park Wood Seat Bench
Call for Pricing

Reviews
There are no reviews yet.