Limited Time Only: 20% Off All Accessories, Lighting, and Wall Art - Shop Now
Newport D5430-68 Bench w/Upholstered Seat
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Description
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Dimensions | 56″W x 17″D x 19″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 142.24cm W x 43.18cm D x 48.26cm H |
| Construction & Features | upholstered seat |
| Construction & Features | storage under the seat |
| Construction & Features | floor protectors |
| Construction & Features | weight capacity: 500 lbs |
Additional information
| Weight | 500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 56 × 19 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | 9333A-7 Fabric, Alabaster |
| Style | Traditional |
| Collection | Newport D5430 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
D5430-68
Category: Chairs & Benches
Tags: Alabaster, 9333A-7 Fabric, Chairs & Benches, Cream, Magnussen Home
Related products
Double Bridge Splat Back Side Chair (RTA)
Call for Pricing
Summer House Splat Back Side Chair (RTA)
Call for Pricing
Magnolia Manor Splat Back Side Chair (RTA)
Call for Pricing

Reviews
There are no reviews yet.