Limited Time Only: 20% Off All Accessories, Lighting, and Wall Art - Shop Now
Somerset D5684-62 Dining Side Chair w/Upholstered Seat (2/ctn)
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Description
Product Details
| Dimensions | 20.25″W x 22.88″D x 36.5″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 51.44cm W x 58.12cm D x 92.71cm H |
| Construction & Features | upholstered seat and half wood back |
| Construction & Features | wood stretchers |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
| Weight | 41.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.88 × 20.25 × 36.5 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Butternut, Omari Natural Performance Fabric |
| Style | Transitional |
| Collection | Somerset D5684 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
D5684-62
Category: Chairs & Benches
Tags: Brown, Butternut, Omari Natural Performance Fabric, Chairs & Benches, Magnussen Home
Related products
Harvest Home Slat Back Side Chair (RTA)
Call for Pricing
Magnolia Manor Splat Back Side Chair (RTA)
Call for Pricing
Magnolia Manor Splat Back Uph Side Chair (RTA)
Call for Pricing

Reviews
There are no reviews yet.