Limited Time Only: 20% Off All Accessories, Lighting, and Wall Art - Shop Now
Charleston D5611-15GY Server
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Description
Product Details
| Dimensions | 60″W x 18″D x 35″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 152.4cm W x 45.72cm D x 88.9cm H |
| Construction & Features | 1 felt lined drawer |
| Construction & Features | tinted drawer w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | 2 side wood doors |
| Construction & Features | 2 adj. wood shelves behind each door |
| Construction & Features | 2 adjustable, removable, and reversible wood shelves in the middle |
| Construction & Features | wire management |
| Construction & Features | support leg w/ levelers |
| Construction & Features | levelers |
Additional information
| Weight | 163.14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 35 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | Harbor Gray, Hoffman Whip Fabric, White Dove |
| Style | Traditional |
| Collection | Charleston D5611 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
D5611-15GY
Category: Dining Storage
Tags: Dining Storage, Gray, Magnussen Home, White Dove, Harbor Gray, Hoffman Whip Fabric

Reviews
There are no reviews yet.