Limited Time Only: 20% Off All Accessories, Lighting, and Wall Art - Shop Now
Bay D4398-25T Wood Trestle Dining Table Top SU
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Description
Product Details
| Dimensions | 72″W x 38″D x 30″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 182.88cm W x 96.52cm D x 76.2cm H |
| Construction & Features | table can be extended to 90″x38″x30″ with 1 center removable ext. leaf (18″/pc) |
| Construction & Features | metal slide with self-driven guides |
| Construction & Features | metal decoration on base |
| Construction & Features | levelers |
| Construction & Features | weight capacity: 200 lbs for top |
Additional information
| Weight | 108.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 72 × 4 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Toasted Nutmeg and Aged Bronze Metal and Baja Fog Fabric |
| Style | Transitional |
| Collection | Bay Creek D4398 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
D4398-25T
Category: Dining Table Tops
Tags: Brown, Dining Table Tops, Magnussen Home, Toasted Nutmeg and Aged Bronze Metal and Baja Fog Fabric
Related products
Double Bridge Splat Back Side Chair (RTA)
Call for Pricing
Harvest Home Slat Back Side Chair (RTA)
Call for Pricing
Heartland Round Pedestal Chair Side Table
Call for Pricing
Heartland Round Ceiling Tile Cocktail Table
Call for Pricing
Harvest Home Door Server
Call for Pricing

Reviews
There are no reviews yet.