Limited Time Only: 20% Off All Accessories, Lighting, and Wall Art - Shop Now
Commerce & Market Pyramid Side Table
20″ (50.8 cm) Commerce and Market Living Room Commerce & Market Arness Side Table incorporating Mango Solids design elements to enhance its visual appeal.
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Description
With a folk-art style and natural simplicity, the Commerce & Market Pyramid Side Table is crafted of solid Mango Wood in a natural dark, transparent finish to highlight color and grain variation. One fixed shelf.
Product Details
| Carton Height | 27.50 |
|---|---|
| Carton Length | 22.50 |
| Carton Weight | 39.00 |
| Carton Width | 22.50 |
| Depth | 20.00 |
| Distressing | No |
| Height | 25.00 |
| Material Description | Mango Solids |
| Style | Casual |
| Top Load Capacity | 60 lbs |
| Width | 20.00 |
| Weight | 30 |
| Image Role Data | {“7228_50011_89_CC436_096_room”:[“Room Image 1″],”7228_80020_95_50011_89_CC436_096_825_5012_room”:[“Room Image 2″],”4115_7228_50011_89_room”:[“Room Image 3″],”7228_50011_89_silo”:[“Silo Image |
Additional information
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
7228-50011-89
Category: Accent Furniture
Tags: Accent Furniture, Brown, Dark Wood, Hooker Furniture
Related products
Heartland Bed Bench
Call for Pricing

Reviews
There are no reviews yet.