Limited Time Only: 20% Off All Accessories, Lighting, and Wall Art - Shop Now
St. Armand Accent Martini Table
Compact martini table with an organic black acacia top and brushed pewter metal base. Slim accent table fits chairside, nooks, kitchens or baths.
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Description
Casual rustic meets industrial chic in the St. Armand Accent Martini Table, crafted of Acacia Solids with an organic black finish with a brushed pewter metal base. The compact footprint makes this a versatile piece in spaces from chairside to nook to kitchen or bath.
Product Details
| Carton Height | 26.50 |
|---|---|
| Carton Length | 17.50 |
| Carton Weight | 17.60 |
| Carton Width | 17.50 |
| Depth | 15.00 |
| Distressing | Yes |
| Height | 24.00 |
| Levelers | Yes |
| Material Description | Acacia Solids with Round Metal Tube and Metal Sheet |
| Metal Distressing | Yes |
| Style | Casual |
| Top Load Capacity | 30 lbs |
| Width | 15.00 |
| Wood Distressing Type | Tiger scratches |
| Wood Distressing? | Yes |
| Weight | 11 |
| Image Role Data | {“5601_50002_BLK_room”:[“Room Image 1″],”5601_50002_BLK_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”5601_50002_BLK_top”:[“Top Silo Image 1”]} |
Additional information
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 24 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Silver |
| Detail Color | Blacks |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
5601-50002-BLK
Category: Accent Furniture
Tags: Accent Furniture, Blacks, Hooker Furniture, Silver
Related products
Magnolia Manor Vanity Stool
Call for Pricing
Heartland Bed Bench
Call for Pricing

Reviews
There are no reviews yet.