Limited Time Only: 20% Off All Accessories, Lighting, and Wall Art - Shop Now
Verona Accent Table
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Description
Make a statement with the Verona accent table, designed for those seeking true transitional elegance. Perfectly blending minimalistic simplicity with transitional sophistication, this accent table showcases soft curved details in a delectable medium brown oak finish, with a stone top. Sure to be an enduring staple in your home, the Verona accent table is the ultimate in sophistication.
Product Details
| Collection | Verona |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Type | End Tables |
| Carton Volume | 5.058 |
| Carton Weight | 31.020 lb |
| Product Weight | 23.32 lb |
Additional information
| Weight | 23.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 20 × 19 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Verona |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
About Flexsteel
Built on beliefs and values that have evolved over a century of manufacturing, Flexsteel is committed to craftsmanship, accountability, and leadership helping the company to grow and thrive. Design and construction go hand in hand to create comfortable, long-lasting furniture. Commitment to craft through the Blue Steel Spring, which has performed so consistently since its development, its design has not been changed much in 75 years.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields

Reviews
There are no reviews yet.