Limited Time Only: 10% Off All Accessories, Lighting, and Wall Art - Shop Now
Lennox Fabric Ottoman
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Description
The Lennox ottoman has a touch of art-deco flair and complements the Lennox chair.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Lennox |
|---|---|
| Features | Custom Wood Finish |
| Material | Fabric |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Standard Wood Finish | Florentine (F) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Standard Nailhead Trim | Black Nickel (D) |
| Nailhead Trim Options | Antique Bronze, Antique Gold, Black Nickel, and Soft Pewter |
| Style | Transitional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 6.53 |
| Carton Weight | 26 lb |
| Product Weight | 26 lb |
| Carton Volume | 6.530 |
| Carton Weight | 26.000 lb |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
About Flexsteel
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Category: Ottomans & Poufs
Tags: Cream, Flexsteel, Ottomans & Poufs


Reviews
There are no reviews yet.