Limited Time Only: 20% Off All Accessories, Lighting, and Wall Art - Shop Now
Wyatt Power Reclining Loveseat with Console & Power Headrests & Lumbar
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Description
For enduring, simplified indulgence for the whole family, look no further than the Wyatt power reclining loveseat. We’ve streamlined our prime modern relaxation innovations into this loveseat for all the luxury you need in a simple package. The wide, transitional style track arms cradle you as Wyatt’s power control empowers you to customize your Zero Gravity recline for a weightless feel. Need a place to kick back and scroll? Wyatt’s console has a charging tray to keep your devices charged and within reach. The Wyatt loveseat, your relaxation haven for a lifetime.
Product Details
| Collection | Wyatt |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 51.971 |
| Carton Weight | 339.000 lb |
| Product Weight | 299 lb |
Additional information
| Weight | 299 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 74 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Wyatt |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
About Flexsteel
Built on beliefs and values that have evolved over a century of manufacturing, Flexsteel is committed to craftsmanship, accountability, and leadership helping the company to grow and thrive. Design and construction go hand in hand to create comfortable, long-lasting furniture. Commitment to craft through the Blue Steel Spring, which has performed so consistently since its development, its design has not been changed much in 75 years.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields

Reviews
There are no reviews yet.