Limited Time Only: 20% Off All Accessories, Lighting, and Wall Art - Shop Now
Bradford T5950-43 Rectangular Cocktail Table
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Description
Product Details
| Dimensions | 50″W x 30″D x 18″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 127cm W x 76.2cm D x 45.72cm H |
| Construction & Features | marble insert on wood top |
| Construction & Features | 1 bottom wood stretcher |
| Construction & Features | thin resin applied to a curved surface of the U-shaped legs |
| Construction & Features | levelers |
Additional information
| Weight | 93.62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 50 × 18 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Riverbed Beige |
| Style | Modern |
| Collection | Bradford T5950 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
T5950-43
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Brown, Cocktail & Coffee Tables, Magnussen Home, Riverbed Beige
Related products
Summerville Rectangular Cocktail Table
Call for Pricing

Reviews
There are no reviews yet.