Limited Time Only: 20% Off All Accessories, Lighting, and Wall Art - Shop Now
Sunset T5783-43 Rectangular Cocktail Table w/Casters
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Description
Product Details
| Dimensions | 50″W x 30″D x 18″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 127cm W x 76.2cm D x 45.72cm H |
| Construction & Features | 2 top drawers |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | 1 fixed bottom wood shelf |
| Construction & Features | paper cord wrap on sides |
| Construction & Features | casters |
| Construction & Features | levelers |
Additional information
| Weight | 91.49 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 50 × 18 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sanibel Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Sunset Cove T5783 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
T5783-43
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Cocktail & Coffee Tables, Cream, Magnussen Home, Sanibel Brown
Related products
Heartland Rect Ceiling Tile Cocktail Table
Call for Pricing

Reviews
There are no reviews yet.