Limited Time Only: 20% Off All Accessories, Lighting, and Wall Art - Shop Now
Waterfall Black Round Coffee Table
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Description
Add effortless style and architectural appeal to your living room with the Waterfall round end table. This striking table features a timeless silhouette defined by clean lines and simple geometric shapes, including a substantial sculptural crisscross base that supports the top. Group and nest this table with the coordinating Waterfall round coffee table for added visual interest and function. The Waterfall round end table is well-crafted from solid rubberwood with oak veneers and features a deep ebony finish for lasting beauty.
Product Details
| Collection | Waterfall |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 5.721 |
| Carton Weight | 69.000 lb |
| Product Weight | 69 lb |
Additional information
| Weight | 69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 35 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Waterfall |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
About Flexsteel
Built on beliefs and values that have evolved over a century of manufacturing, Flexsteel is committed to craftsmanship, accountability, and leadership helping the company to grow and thrive. Design and construction go hand in hand to create comfortable, long-lasting furniture. Commitment to craft through the Blue Steel Spring, which has performed so consistently since its development, its design has not been changed much in 75 years.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Related products
Dockside Cocktail Table
Call for Pricing
Heartland Rect Ceiling Tile Cocktail Table
Call for Pricing

Reviews
There are no reviews yet.