Limited Time Only: 20% Off All Accessories, Lighting, and Wall Art - Shop Now
Waterfall Brown Rectangular Coffee Table with Casters
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Description
Add effortless style and architectural appeal to your living room with the Waterfall rectangular coffee table with casters. Featuring a timeless silhouette defined by clean lines and simple geometric shapes, this table is distinguished by its striking waterfall edge and open shelf design. Use alone or pair it with the coordinating accent table for a tiered look and additional surface area. Convenient casters allow for easy movement and optimal placement as you entertain guests. This Waterfall coffee table is well-crafted from solid rubberwood and oak veneers and features a warm, light oak finish for lasting beauty.
Product Details
| Collection | Waterfall |
|---|---|
| Features | Casters |
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 19.067 |
| Carton Weight | 84.000 lb |
| Product Weight | 84 lb |
Additional information
| Weight | 84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 50 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Waterfall |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
About Flexsteel
Built on beliefs and values that have evolved over a century of manufacturing, Flexsteel is committed to craftsmanship, accountability, and leadership helping the company to grow and thrive. Design and construction go hand in hand to create comfortable, long-lasting furniture. Commitment to craft through the Blue Steel Spring, which has performed so consistently since its development, its design has not been changed much in 75 years.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Related products
Summerville Rectangular Cocktail Table
Call for Pricing
Heartland Round Ceiling Tile Cocktail Table
Call for Pricing

Reviews
There are no reviews yet.