Limited Time Only: 20% Off All Accessories, Lighting, and Wall Art - Shop Now
Commerce & Market Console Table
60″ (152.4 cm) Commerce and Market Living Room Commerce & Market Console Table enriched by Fruit Crate and Carbon Steel, making it a distinctive interior accent.
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Description
With two fixed shelves and a top made of wood crates in a dark finish, the retro Commerce & Market Console Table has a rustic industrial aesthetic. The carbon steel metal frame is in a graphite gray finish.
Product Details
| Carton Height | 34.75 |
|---|---|
| Carton Length | 16.75 |
| Carton Weight | 90.00 |
| Carton Width | 63.75 |
| Depth | 13.25 |
| Height | 32.25 |
| Material Description | Fruit Crate and Carbon Steel |
| Number of Shelves | 2 |
| Style | Casual |
| Top Load Capacity | 120 lbs |
| Width | 60.00 |
| Weight | 68 |
| Image Role Data | {“7228_80013_89_690_2031_room”:[“Room Image 1″],”7228_80013_89_80050_00_821_5012_room”:[“Room Image 2″],”7228_80013_89_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”7228_80013_89_top”:[“Top Sil |
Additional information
| Weight | 68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.25 × 60 × 32.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Related products
Heatherbrook Console Bar Table
Call for Pricing

Reviews
There are no reviews yet.