Limited Time Only: 20% Off All Accessories, Lighting, and Wall Art - Shop Now
Lyra End Table
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Description
All the modern luxury you need, with natural, organic influences. Lyra is the perfect combination of nature and innovation. This end table hugs the accompanying pouf for easy storage and a visually appealing combination. The pouf is upholstered in cloud-soft ivory performance fabric that stands up to everyday wear. The perfect blend of contemporary and natural, Lyra elevates your space into the modern age, and still feels down-to-earth.
Product Details
| Collection | Lyra |
|---|---|
| Style | Modern & Contemporary |
| Type | End Tables |
| Carton Volume | 10.699 |
| Carton Weight | 54.000 lb |
| Product Weight | 54 lb |
| Style | Modern & Contemporary |
Additional information
| Weight | 54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 21 × 24 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Lyra |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
About Flexsteel
Built on beliefs and values that have evolved over a century of manufacturing, Flexsteel is committed to craftsmanship, accountability, and leadership helping the company to grow and thrive. Design and construction go hand in hand to create comfortable, long-lasting furniture. Commitment to craft through the Blue Steel Spring, which has performed so consistently since its development, its design has not been changed much in 75 years.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Related products
Summerville End Table
Call for Pricing

Reviews
There are no reviews yet.