Limited Time Only: 20% Off All Accessories, Lighting, and Wall Art - Shop Now
Melange Corrina Round Lamp Table
Round lamp table blending a gold-leaf metal fretwork base with a White Onyx Parquet top for an airy, Art Deco look. A refined living room side table in warm gold tones.
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Description
Add a sparkle of timeless Art Deco style to any living space with the Mélange Corrina Lamp Table, blending a gold-leaf metal fretwork base with a White Onyx Parquet top for an airy and uplifting look.
Product Details
| Carton Height | 27.50 |
|---|---|
| Carton Length | 33.25 |
| Carton Weight | 87.12 |
| Carton Width | 33.25 |
| Depth | 30.00 |
| Distressing | No |
| Height | 24.00 |
| Important Use Information | We recommend the use of felt tabs and coasters to protect the stone surface. All stone tops, especially those around water should be sealed or polished before use and on a regular basis to ke |
| Material Description | White Onyx Parquet with Carbon Steel Metal and Gold Leaf |
| Style | Transitional |
| Table Shape | Round |
| Top Load Capacity | 100 lbs |
| Width | 30.00 |
| Weight | 45.54 |
| Image Role Data | {“638_50359_WH_5952_80116_117_151_02_room”:[“Room Image 1″],”5952_80116_80117_80151_02_638_50359_WH_room”:[“Room Image 2″],”5952_80116_02_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”5952_8011 |
Additional information
| Weight | 45.54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 24 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Gold |
| Detail Color | Golds |
| Style | Transitional |
| Collection | Melange |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields

Reviews
There are no reviews yet.